KAPAT
STOK KODU : 2421845611
275 WATT ALFA SOLAR POLİKRİSTAL SOLAR PANEL
1
2
3
4
5
Ürünü oyla
13
$ 109,17
877,31 TL
764,19 TL
Havale/Eft %0.00
764,19 TL
SEPETE EKLE
Karşılaştır
Özellikler
Güç/Wp 275
Vmp/V 31.01
Imp/A 8.79
Voc/V 38.22
Isc/A 9.36
YÜKSEKLİK MM 1665
GENİŞLİK MM 990
KALINLIK MM 36
AĞIRLIK KG 18.5
Esnek Hayır
Yarı Esnek Hayır
Panel Tipi Polikristal
  • Kristal silikon (c-Si) 


Dünya'daki fotovoltaik panellerin neredeyse %90'ı bugün kristal silikon. Ve bu paneller bazı çeşitliliğe dayanır. 2011 yılında, konut sektörüne üreticileri tarafından tüm ABD Gönderilerin yaklaşık % 95'i kristal silisyum güneş panelleriydi.

PV kullanılan silikonun birçok formları benzerdir; ana fark, silikon saflığıdır.

Saf silikon nasıl olur derseniz? Daha mükemmel silikon molekülleridir, daha iyi güneş pili elektrik (fotoelektrik etkiyi) solar enerji (güneş ışığı) dönüştürme konusunda olmaktadır. Hizalanması daha lineardır.

Güneş panelleri verimliliği; saflık ile paraleldir, silikon saflığını arttırmak için kullanılan işlemler pahalıdır. 

Kristal silisyum mono ve poli kristal silisyum güneş hücrelerinin temelidir.  • Monokristal Silikon Güneş Pilleri


Yukarıda paylaştığımız üzere  monocrystalline silikondan (mono-Si) yapılan güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum (tek-kristal-Si) olarak adlandırılan, oldukça kolayca tanınabilir bir dış garip boyama ve düzgün bir görünüme sahiptir.

 
Monokristal güneş panelleri'nde
Yüksek verime ulaşabilen mono fotovoltaik hücreleri, düzgün moleküler dizilimli külçelerden kesilmektedir.

Mono ve polikristal güneş panelleri ayırmak için iyi bir yol polikristal solar hücreler yuvarlak kenarlı mı dikdörtgen kenarlı mı bakmaktır. Poly hücreler diktörgen kenarlıdır.


Avantajları
Onlar yüksek dereceli silikondan yapılmıştır ve  bu sebeple monokristal en yüksek verimlilik oranlarına ulaşabilir. Monokristal güneş panelleri verimlilik oranları genellikle% 15-20 oranınıdadır.
solarenerjial, paneller son kullanıcıya ulaşmadan önce gerekli verim testlerini uygulamaktadır. Düşük verimli güneş panellerini solarenerjial'da bulamazsınız.

Monokristal silikon güneş panellerine uzay verimli olarak adlandırılmaktadır. Monokristal güneş panelleri daha az güneşte daha çok üretim sağlayabilir. Akım, volt değerleri orantılaması farklıdır.

Monokristal ve polykristal güneş panelleri uzun ömürlüdür. Almanya'da şuan çalışan 50 senelik paneller mevcuttur (referans senesi= 2014). Çoğu güneş paneli üreticileri monocrystalline güneş panelleri üzerinde 25 yıl garanti sunmaktadır.

Düşük ışık koşullarında benzer puantlı polikristal güneş panellerine göre daha iyi performans eğilimindedir.


Dezavantajları
Monocrystalline güneş panelleri pahalıdır.
Panel kısmen gölge veya kar ile kapalı ise, bu olumsuz durum tüm paneli üst düzeyde etkiler. Tüm paneli yıkamak gerekebilir.

Monocrystalline güneş panelleri, sıcak havalarda daha verimli olma eğilimindedir.  • Polycrystalline Silikon Güneş Pilleri 


Polikristal silikon, aussi polysilikon (p-Si) ve multi-kristal silikon (mc-Si) olarak bilinen tüm dayalı ilk güneş panelleri, 1981 yılında pazara sunuldu. Monocrystalline-tabanlı güneş panelleri aksine, polikristal güneş panelleri yapmak Czochralski işlemi gerektirmez. Ham silikon eritilmiş ve mükemmel bir şekilde kare gofret haline getirilmiş ve kesildiği olan bir kare kalıp içine dökülür.Avantajları
Polikristalin silisyum yapmak için kullanılan yöntem daha basit ve daha az maliyetli. Atık silikon tutarı monokristalin ile karşılaştırıldığında daha düşüktür.
Polykristalli güneş panelleri; monokristal güneş panellerine göre daha düşük ısı toleransı gösterir.


Dezavantajları
Polikristal-tabanlı güneş panelleri verimliliği genellikle 13-16% oranındadır. Düşük saflık silikon, polikristal güneş panelleri monocrystalline güneş panelleri gibi oldukça verimli değildir.
Monokristal güneş panellerine göre aynı güç üreten sistem alanı daha büyüktür (kalite ve markaya göre değişkenilk gösterir).

 

 
HEMEN ARA
0.011497020721436 ms