close
menu
PROJELENDİRME ve KURULUM için 0549 469 42 56
TEKNİK DESTEK HATTI VE WHATSAPP 0549 469 42 56
1500 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
SAĞLAM VE GARANTİLİ  ÜRÜN  TESLİMAT GARANTİSİ 
2 YIL GARANTİ
Kuru Tip Aküler
4 Ürün
AGM İngilizce Absorbed GLass Mat kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçesi ise emdirilmiş cam elyaf demektir. Kuru akü türüne dahildir. Yüksek güvenlik ve performansa sahip olması sayesinde yoğun olarak kullanılan bir akü cinsidir.
AGM aküler kısa süreli anlık yüksek güç tüketen uygulamalar için uygundur. Jel aküler ise uzun süreli düşük akım ihtiyacı duyan tüketiciler için uygundur. Özünde AGM Jel Akülere göre daha üstün ya da Jel Aküler AGM akülere karşı daha üstündür diyemeyiz
Sıcaklık düştükçe akünün kullanım ömrü de artış gösterir. Yüksek sıcaklıklarda akü 2 yıl boyunca kullanılabilir. Orta seviyeli sıcaklıklarda 4-6 yıl boyunca kullanılabilirken düşük sıcaklık koşulları altında 7-10 yıl boyunca AGM akü kullanılabilir.
AGM ve EFB aküleri Start-Stop teknolojisine sahip araçlar için zorunludur. Ancak konvansiyonel akü kullanılan araçlarda da daha üst bir modele geçilmesi avantajlı olabilir.
AGM akülerinin şarj edilmesi esnasında akü şarj cihazı (redresör) voltajı 14.40 V a sabitlenmelidir. Şarj esnasında 14.40 V geçilmemelidir.
Mutlaka akü işletimden alınmadan önce komple şarj edilmelidir. AGM akülerde; şarj seviyesi yalnızca durağan voltaj üzerinden tespit edilebilir. Durağan voltaj ≤ 12,50V seviyesindeyse akü şarj edilmelidir. Asit yoğunluğunun ölçülmesi veya saf su eklenmesi mümkün değildir.
tune
GÜVENLİ SİTE
SOLARTEK MÜHENDİSLİK YENİLENEBİLİR ENERJİ LED AYDINLATMA ve TİC. LTD. ŞTİ.
+90 232 469 4256
©2024 SOLARTEK MÜHENDİSLİK YENİLENEBİLİR ENERJİ LED AYDINLATMA ve TİC. LTD. ŞTİ. Her Hakkı Saklıdır.
HEMEN ARA
expand_less
assured_workload
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.
Buradan "Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme" metnini okuyabilirsiniz.
Tamam