close
menu
PROJELENDİRME ve KURULUM için 0549 469 42 56
TEKNİK DESTEK HATTI VE WHATSAPP 0549 469 42 56
1500 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
SAĞLAM VE GARANTİLİ  ÜRÜN  TESLİMAT GARANTİSİ 
2 YIL GARANTİ
PoliKristal Güneş Panelleri
7 Ürün
Çok kristalli ( Polikristal )
Genel Bakış ve Görünüm
Polikristal veya Multicrystalline daha yeni bir teknolojidir ve üretim sürecinde değişiklik gösterir.

Üretim
Polikristal ayrıca bir erimiş silikon kabı içine yerleştirilmiş bir silikon kristali 'tohumu' olarak başlar. Bununla birlikte, silikon kristal tohumunu Monokristal ile olduğu gibi çekmek yerine, silikon kabının basitçe soğumasına izin verilir. Bu, güneş hücresindeki kendine özgü kenarları ve taneleri oluşturur.

Polikristalin hücrelerinin daha önce Monokristalin'den daha düşük olduğu düşünülmekteydi, çünkü biraz daha az verimliydiler, ancak daha ucuz olan yöntemlerle üretilebildikleri için daha ucuzdu çünkü konut güneş panelleri pazarında baskın teknoloji haline geldiler.

Kasım 2015'te Trina Solar,% 21.25 verimlilikle çok kristalli bir hücre ürettiğini açıkladı. Bu onların,% 18-20 arasında, en az 2013 kadar imkansız olduğu düşünülen bir kavram olan, verimliliği olan polikristal modüller üretmelerine izin vermelidir.

P tipi çok kristalli güneş pilleri için yeni kaydın temeli, son yıllarda standart 60 hücreli çok kristalli panellerin 240W'dan 260W'a itilmesine yardımcı olan çok kristalli gofretlerin sürekli kalite iyileştirmeleri olmuştur.

Polikristalin, artık etkinlik açısından Monokristalin hücrelerine çok yakındır.

Kaynak : www.pv-tech.org/news/trina-solar-sets-new-21.25-multicrystalline-cell-efficiency-recordİnce tabaka
Genel Bakış ve Görünüm
İnce film paneller, Mono ve Polycrystalline panellerden tamamen farklı bir teknolojidir. Mono ve Polycrystalline hücrelere kıyasla yeni bir teknolojidirler ve önümüzdeki 10 yılda bu teknolojideki engin gelişmelerin beklendiği gibi olgun bir teknoloji olarak kabul edilmeyeceklerdir.

İnce bir film paneli, düz siyah bir görünüme sahip olarak tanımlanabilir. Panelde çerçeve yoksa, ince bir film paneldir, çerçeve olabilir veya olmayabilir.

İnşaat
İnce film paneller, bir fotovoltaik maddenin, cam benzeri bir katı yüzeye bırakılmasıyla yapılır. Kullanılan fotovoltaik madde değişkendir ve birden fazla madde kombinasyonu başarıyla ve ticari olarak kullanılmaktadır. Kullanılan en yaygın fotovoltaik maddelerin örnekleri şunlardır:

Amorf Silikon
Kadmiyum Telluride (CdTe)
Bakır indiyum galyum selenidi (CGIS)
Boyaya duyarlılaştırılmış güneş pili (DSC)
Yukarıdakilerin her biri, farklı panel tipleri olarak bilinir ancak hepsi İnce Film paneli olma şemsiyesi altındadır.

Verim
İnce film hücreleri, güneş paneli teknolojilerinin 'en kötüsü' olarak ünlenmiştir, çünkü en düşük verime sahiptirler. Ancak bunun nedeni, daha düşük bir güç verimliliğine sahip olmalarıdır; bu, yalnızca aynı miktarda güç için en fazla alana ihtiyaç duymaları anlamına gelir. İnce film için düşük malzeme maliyetleri nedeniyle üretilecek en ucuz paneller haline geldiklerinden, hızlı bir şekilde ekonomik açıdan verimli panel türleri haline geliyorlar.

Teknolojiye bağlı olarak, ince film modül prototipleri% 7-13 arasında verime ulaşmıştır ve üretim modülleri yaklaşık% 9'da çalışmaktadır. Gelecekteki modül verimliliklerinde yaklaşık% 10-16'ya tırmanması bekleniyor.

İnce film PV pazarı 2002'den 2007'ye kadar yıllık% 60 oranında büyümüştür. 2011 yılında ABD fotovoltaik modül sevkiyatlarının konut sektörüne gönderiminin% 5'ine yakın kısmı ince filme dayanıyordu.

Polikristal güneş panellerinin avantajları
Polikristalin silikon yapmak için kullanılan işlem daha basit ve daha az maliyetlidir. Atık silikon miktarı, monokristaline kıyasla daha azdır.
Polikristal güneş panelleri, monokristal güneş panellerinden biraz daha düşük ısı toleransına sahip olma eğilimindedir. Çok kristalli güneş panelleri, mono hücrelerle yapılan güneş modüllerinden daha verimli bir sıcaklığa sahip olma eğiliminde olacaktır. Bu, bu tür bir hücre için ısı arttıkça çıkışın daha az düşeceği anlamına gelir. Ancak pratikte bu farklılıklar çok azdır.
tune
GÜVENLİ SİTE
SOLARTEK MÜHENDİSLİK YENİLENEBİLİR ENERJİ LED AYDINLATMA ve TİC. LTD. ŞTİ.
+90 232 469 4256
©2024 SOLARTEK MÜHENDİSLİK YENİLENEBİLİR ENERJİ LED AYDINLATMA ve TİC. LTD. ŞTİ. Her Hakkı Saklıdır.
HEMEN ARA
expand_less
assured_workload
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.
Buradan "Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme" metnini okuyabilirsiniz.
Tamam